Pēcpusdiena kopā ar komponistu Pēteri Vasku
Viņš ir viens no pirmajiem latviešu komponistiem, kura mūzika izskanējusi vistālāk pasaulē, un pats pirmais, par kura radošā mantojuma publicēšanu rūpējas nozīmīga izdevniecība Eiropā. Taču, lai kāda būtu Vaska muzikālā valoda, tās uzdevums radošā mūža garumā palicis nemainīgs – uzrunāt cilvēka dvēseli.
Komponista Pētera Vaska sirsnīgais stāstījums par košo radošo dzīvi, Latvijas skaistumu, mūzikas radīšanas iedvesmas avotiem un dzīvi Amatas krastos, uzrunāja arī mūsu skolas pedagogu un citu komponista daiļrades apbrīnotāju dvēseles.
Cik brīnišķīgi sasaucās komponista mūzikas ilustrācijas ar rudenim raksturīgajām krāsām un noskaņām aiz loga! Komponists bija izvēlējies īpašu, šim laikam piemērotu repertuāru. Siltu atmosfēru radīja kora dziesma Zīles ziņa, Dejas divām vijolēm un Koncerta obojai ar orķestri fragmenti, kuru komponists raksturo kā visgaišāko darbu.
Īpaša vieta Pētera Vaska mūzikas mantojumā ir stīgu kvartetiem. Rakstīt 6. stīgu kvartetu Pēteris Vasks ķēries pēc 16 gadu pārtraukuma.
"Mani sajūsmināja Bēthovena pēdējā, 15. kvarteta, trešā daļa, kur ir viens tāds korālis," turpina komponists. "Visa mana koncepcija aizveda pie tā, ka trīs pirmās daļas ir absolūti personīga saruna pašam ar sevi, ar mūziķiem, ar klausītājiem. Un kur tajā sarunā Bēthovens... Trešā daļa, kas beidzas ar sava veida aiziešanu no šīs pasaules, bet dzīve jau turpinās tālāk, arī citā dimensijā. Es iedomājos, ka tajā jaunajā dimensijā varētu būt tā neticamā sastapšanās, viens 21. gadsimta latviešu komponists no mazas Eiropas valsts uzdrošinās satikties ar Ludvigu van Bēthovenu. Izveidoju pēdējo daļu Bēthovena korāli, citējot mazliet ar savu mūziku." /Tā komponists 1. oktobra raidījumā "Kultūras rondo"/
Arī mums bija iespēja piedzīvot 6. stīgu kvarteta trešās daļas burvību, dziļumu, gaismu un neticamo sastapšanos.
Mūzikas skolas kolektīvs pateicas Pēterim Vaskam par viņa radītās mūzikas gaismas apspīdēto pēcpusdienu, par mums dāvāto laiku, par nošu izdevumiem un mūzikas diskiem mācību procesa atsvaidzināšanai, kas ļaus komponista daiļradi iepazīt tuvāk un dziļāk.
A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka